Programem priorytetowym „Czyste Powietrze” w Rumi

PUNKTY KONSULTACYJNE JUŻ OTWARTE !
Szanowni Państwo,
informujemy, że w związku z zainteresowaniem Programem priorytetowym „Czyste Powietrze” utworzony został punkt konsultacyjno- informacyjny Wydziału Klimatu i Ochrony Powietrza, w którym mieszkańcy Naszego miasta mogą uzyskać pomoc m.in. w wypełnieniu wniosku o dofinansowanie oraz o płatność w ramach Programu Czyste Powietrze.
Ponadto pracownicy udzielają informacji nt. ogólnie dostępnych form pomocowych na zmiany systemu ogrzewania, termomodernizacji w tym dotacji gminnej. Mieszkańcy są informowani i edukowani o obowiązujących zmianach
w świetle tzw. uchwały antysmogowej oraz o obowiązku złożenia deklaracji dotyczących źródeł ciepła i spalania paliw w budynkach mieszkalnych i niemieszkalnych (CEEB) .
Zachęcam mieszkańców do kontaktu z Wydziałem w celu uzyskania szczegółowych informacji.
Konsultacje z pracownikami Punktu są możliwe w:
poniedziałki, wtorki, środy i piątki w godzinach: poniedziałek – 10.00-16.00, wtorek, środa oraz piątek – 9.00-14.00, osobiście (po telefonicznym umówieniu) lub telefonicznie: 58 679 65 04.
Urząd Miasta Rumi
Wydział Klimatu i Ochrony Powietrza,
ul. Starowiejska 17, 84-230 Rumia (Budynek Poczty Polskiej – wejście boczne)
tel. 58 679 65 04/05, e-mail: powietrze@rumia.eu