„ŚWIATOWY DZIEŃ JABŁKA” W NASZEJ SZKOLE

28 września obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Jabłka. Wszyscy w tym dniu zajadali się zdrowymi, soczystymi jabłuszkami. Świętowanie tego dnia miało na celu promowanie zdrowego odżywiania się oraz zachęcanie do codziennego spożywania jabłek. Nasz kraj należy przecież do największych producentów jabłek w Europie!

Z okazji „Dnia Jabłka” Rada Rodziców działająca aktywnie w naszej szkole przygotowała  okolicznościowy  poczęstunek dla wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły – w sumie rozdali 90 kg jabłek. Pani Helak przygotowała wystawę. W klasach młodszych odbyły się także lekcje, których motywem przewodnim były oczywiście jabłka. A na przerwach… uczniowie wszystkich klas mieli okazję zapisać na planszach wszystko co kojarzy im się z jabłkami. Motyw jabłka pojawił się dziś także na lekcjach edukacji językowej, a nawet na zajęciach w szkolnym Laboratorium 3D, gdzie uczniowie skanowali jabłko i przygotowywali trójwymiarowy model 3D do wydruku.

Gratulujemy Paniom z Rady Rodziców wspaniałego pomysłu oraz jego realizacji.